14 наурыз – «Көрісу күні-амал мерекесі» 14 марта- » Көрісу күні- амал мерекесі»

14 наурыз – «Көрісу күні-амал мерекесі». Қонақтарды кабылдау және қонақтардың келу уақыты.Бүгін Иваново орта мектебінің мектепалды сыныбында Наурыз мерекесі қарсаңында балалар қонақтарды шақырды. Олар ән айтты, биледі, ойнады.

Мақсаты: балаларды Наурыз мерекесімен таныстыру, қазақ халқының мерекесі мен мәдениетіне қызығушылық таныту, ой-өрісін кеңейту, белсенді сөздік қорын байыту; балаларды жақындастыру және достастыру. Ересектерді құрметтеуге және аялауға үйрету.

Әжелер мен аналар мерекелік ұлттық тағамдар дайындап, балаларға арналған дастархан жайды.

Аналар кеңесінің төрағасы Нагметова Зәуре Салиқызы балаларға «Тоғызқұмалақ» , «Нысанаға ал» , «Асық»ұлттық ойындарын айтып, көрсетті. Балалар асықтарды үлкен қызығушылықпен қарап, барлық ұлттық ойындарды қуана ойнады. Байқауларға қатысып, жұмбақтар шешіп, сұрақтарға жауап берді .

Коляда Ольга Владимировна-аналар кеңесінің мүшесі, балаларға қазақ халқының салт-дәстүрлері туралы айтып берді. Ата-аналар балаларға қазақтың ұлттық тағамдарының суреттерін көрсетіп, оларды дайындау тәсілдері туралы айтып берді. «Бесбармақ», «Бауырсақ», «Құрт», » ірімшік», «Кеспе».

Таран Данил «Батыл жігіт» ойынында жылдамдық, ептілік, тапқырлық танытты, ал мерекеде ең әдемі және сүйкімді қыздар Бектурганова Аделина мен Таран Регина болды, олар «әдемі Наурызгүл» байқауында жеңіске жетті.

Кириллова Любовь Федоровна-мектеп алды даярлық тәрбиешісі, осындай тамаша мереке үшін барлығына алғысын білдірді.

14 марта- » Көрісу күні- амал мерекесі». Время приема и посещения гостей. Сегодня в предшкольном классе Ивановской средней школы, в предверии праздника Наурыз, дети приглашали гостей. Пели, танцевали, играли.

Цель: познакомить детей с праздником Наурыз, воспитывать интерес к празднику и культуре казахского народа, расширять кругозор, обогатить активный словарный запас; сблизить и подружить детей. Научить почитать и уважать взрослых.

Бабушки и мамы приготовили праздничные национальные блюда и накрыли дастархан для детей.

Председатель совета матерей Нагметова Зауре Салиевна рассказала и показала детям национальные игры «Тогыз Кумалак» , «Попади в мишень» , Асыки». Ребята с любопытством рассматривали асыки, с удовольствием играли во все национальные игры. Участвовали в конкурсах, отгадывали загадки, отвечали на вопросы .

Коляда Ольга Владимировна-член совета матерей, рассказала детям о традициях и обрядах казахского народа. Родители показывали детям картинки казахских национальных блюд и рассказывали о способах их приготовления. «Бешбармак», «Баурсаки», «Курт», «Иримшик», «Кеспе».

Таран Данил проявил быстроту, ловкость, сообразительность в игре «Удалой джигит», а самыми красивыми и очаровательными на празднике были девочки Бектурганова Аделина и Таран Регина, которые победили в конкурсе » Прекрасная Наурызгуль»

Кириллова Любовь Федоровна- воспитатель предшколы, поблагодарила всех за такой прекрасный день.

#наурыз

#Көрісу_күні_амал_мерекесі